Jsem tu pro farnosti.

Jsou farnosti, které mají pastorační asistenty či asistentky, šikovné dobrovolníky a dobrovolnice z řad farníků, ale pak je tu nemálo farností, které nemají ani pastoračního asistenta, ani farníky, kteří by administrátorům a farářům uměli pomoci s administrací webových stránek, s vytnořením plakátku, příspěvku na sociální sítě, pohlídal aktuálnost informací nebo udělal zajímavou fotografii případně dal nějaký námět na zlepšení toho, co je zaběhnuté.

Práci pro farnosti vnímám jako službu a plně si uvědomuji, že rozpočty farností bývají skromější a proto nabízím oboustranou dohodu o finanční odměně, která vychází z možností farního společenství.

V lednu 2024 jsem dokončila bakalářský program Teologie online na CMTF v Olomouci. Nabízím kromě spolupráce na administrativních záležitostech i besedy na připravená témata, případně kreativní workshopy na kterých nechybí prostor pro duchovní rozměr člověka.


K volnému šířením nabízím citáty z Bible, církevních dokumentů a osobností. 

Vybraná témata pro besedy:

od roku 2024

Následování Krista v díle svaté Terezie z Lisieux

- téma "Imitatio Christi a sequela Christi - biblický základ a pochopení následování Krista u sv. Terezie z Lisieux a v díle Dietricha Bonhoeffera" jsem zpracovávala k bakalářské obhajobě, z velké části tedy vycházím z již zpracovaného tématu, ale zaměřuji se na texty sv. Terezky, mé křestní patronky


Modlitba usebrání v díle sv. Terezie z Avily

- modlitba usebrání podle sv. Terezie je vhodná pro každého, jak sama píše ve svém díle, pro začátečníka i pokročilého


O smíření a pokání v dnešním poslání církve

 - beseda vychází z posynodální adhortace Jana Pavla II., která neztratila dodnes na aktuálnosti


Dílo evangelisty Lukáše

- nejen o hymnech, které nás provází každý den modlitbou církve, program neobsahuje výklady textů


Pro domluvu programu ve vaší farnosti využijte prosím tento formulář:

sdílet můžete také přímo z Facebooku